Bibić : Izađite na izbore i sudite po djelima

Poštovani sugrađani, pred nama su izbori na kojima ćete dati mandat onima za koje vjerujete da će u naredne četiri godine najbolje voditi naš grad i obezbijediti još bolje uslove za život svakog od nas.

Specifičnost lokalnih izbora jeste u tome da na njima direktno odlučujete o širokom spektru životnih pitanja koja presudno zavise od garniture ljudi koji su na čelu lokalne administracije. Od vašeg izbora zavisi kvalitet zdravstvene zaštite, kakve će uslove vaša djeca i unuci imati u vrtiću, da li će vodosnabdijevanje i odvoz smeća biti uredni, kakvi će biti lokalni putevi, društveni, kulturni i sportski život… Vaša odluka je laka, živimo u malom gradu u kojem se svi dobro poznajemo i u kojem nema velikih tajni i nepoznanica.

Dragi Kotorvarošani, u nedjelju, 15. novembra, izađite na izbore i sami odlučite ko u naredne četiri godine treba da preuzme odgovornost i obavezu da Kotor Varoš bude ekonomski razvijeniji, infrastrukturno uređeniji, vizuelno ljepši i da otvori širu perspektivu svakome ko u njemu živi. Ne dozvolite da drugi odlučuju u vaše ime. Vaša odgovornost je na dan izbora, a u preostale četiri godine onih kojima ukažete povjerenje da sprovedu volju naroda izraženu na demokratskim izborima kakve očekujem u nedjelju.

Iza nas je mjesec predizborne kampanje tokom kojeg ste se naslušali obećanja, neostvarivih ideja i apstraktnih priča. Pozivam vas da svakog od ponuđenih kandidata cijenite po djelima i onome što su do sada uradili.

Tim koji u posljednje četiri godine brine o našem gradu pokazao je kako treba da se radi i kako se voli Kotor Varoš. Nismo bili kao oni čija su usta puna obećanja, a lista djela potpuno prazna.

Ponosan sam što sam bio dio tog tima u kojem mi je povjerena jedna od najtežih uloga – briga o zdravlju sugrađana. Svaki minut na čelu Doma zdravlja “Sveti Pantelejmon” predano sam radio za dobrobit svih nas. Rezultati mog rada vidljivi su svakom građaninu koji uđe u krug Doma zdravlja.

U proteklih pet godina koliko sam direktor te ustanove uloženo je oko pet miliona KM. Renoviran je i savremeno opremljen svaki dio Doma zdravlja, neki od njih tek prvi put i nekoliko decenija nakon izgradnje objekta, obnovljen je vozni park i uređen kompletan krug. Posebno sam ponosan na novoizgrađeni blok porodične medicine i Službe hitne pomoći u kojem su zdravstvene usluge podignute na najviši nivo. 

Svaki dobijeni glas doživljavam upravo kao glas za sve ono što je urađeno u Domu zdravlja i znak zahvalnosti za postignute rezultate, ali i kao snažnu podršku i obavezu da nastavimo još jače sa novim investicijama i projektima u interesu svih naših građana.

Rođen sam i živim u našem Kotor Varošu u kojem vidim svoju i budućnost moje porodice. Sve što imam je u Kotor Varošu i jedini plan je da ostanem ovdje i da se zajedno borimo da naš grad ide naprijed i za bolji život svih nas. Nemam rezervni položaj, niti drugu opciju nego da volim svoj Kotor Varoš i radim za njega i njegove građane. Politiku sam shvatio drugačije od mnogih. Moje duboko ubjeđenje je da, kada nam narod da podršku, moramo da se takmičimo ko će više uraditi za svoj grad, a ne da motiv crpimo iz privilegija za sebe i nama bliske ljude. Takvo shvatanje i opredeljenje bili su temelj za naše uspjehe u mandatu na izmaku.

Zato i ovaj put čistog obraza i savjesti želim da vas pozovem da u što većem broju izađete na izbore i glasate za načelnika Zdenka Sakana i listu PDP-a čiji sam nosilac kao prvi među jednakima. Njen pečat je spoj iskusnih, mladih i obrazovanih ljudi koji će se bespoštedno boriti za svoj Kotor Varoš i dobrobit svih njegovih građana. Jednako dobar izbor je i kandidat koalicije PDP-SDS za načelnika opštine Zdenko Sakan kojem dajem punu podršku jer ju je zaslužio radom u aktuelnom mandatu. Siguran sam da ste plodove našeg rada prepoznali u svojim naseljima, kvartovima, ulicama…

Ukažite nam ponovo povjerenje da bismo nastavili da radimo za vas i naš Kotor Varoš.

Vladimir Bibić, nosilac liste PDP-a za Skupštinu opštine Kotor Varoš

 

Video