Trijumf fudbalera Srbije nad Litvanijom

Na gostovanju u Viljnusu, fudbaleri Srbije savladali su Litvaniju rezultatom 2:1, zahvaljujući dva gola Aleksandra Mitrovića. Početak utakmice u potpunosti je pripao "orlovima". Prvu i jedinu pravu priliku u prvom dijelu igre imao je Mitrović, ali njegov udarac glavom odbranio je Černiauskas. Već na startu drugog poluvremena, Mitrović je riješio utakmicu. Bio je fantastično pozicioniran i u 49. i u 53. minutu, našao se tačno tamo gdje treba i lako je presudio Litvancima. Najveći je dio posla odradio je Adem Lljajić asistirajući u obe situacije. Pad koncentracije reprezentativaca Srbije iskoristio je Kazlauskas, prošetao se do šesnaesterca Srbije i preciznim udarcem doveo u pitanje trijumf Srbije. Ipak, do kraja meča nije bilo promjene rezultata tako da je Srbija trijumfovala. Sa ova tri boda i pobjedom Ukrajine protiv Portugala (2:1) puleni Ljubiše Tumbakovića prišli su na bod zaostatka za Portugalcima. Ipak, sudbinu i dalje u svojim rukama drži reprezentacija Portugala kojoj preostaju utakmice sa Litvanijom i Luksemburgom. Srbija sa druge strane dočekuje Luksemburg i Ukrajinu u preostala dva kola. Glavni sudija na meču bio je Pavel Račkovski iz Poljske. Sastav ekipa: LITVANIJA: Cerniauskas - Barvikas, Klimavičijus, Girdivainis, Mikoliunas - Golubickas, Simikus, Vorbjovas - Verbickas, Lasickas - Matulevičijus SRBIJA: Dmitrović - Miletić, Milenković, Kolarov, Mladenović - Masimović, Milivojević - Radonjić, Ljajić, Kostić - Mitrović.