Karate : Brat i sestra, Milan i Milica Gajanin ovojili zlatne medalje (FOTO)

Juče je u sportskoj dvorani Borik održan 16. Internacionalni kup "Banjaluka 2019". Organizator ovog super kvalitetnog karate takmičenja je karate klub Šesnaesta iz Banja Luke, a učestvovalo je 520 takmičara iz 27 klubova. Karate klub "Ipon" Kotor Varoš nastupio je sa osamnaest takmičara koji su osvojili 8 medalja. Ponovo je zlatnu medalju u borbama ovojio najbolji takmičar kluba Milan Gajanin, a ovaj put do zlata je došla i njegova sestra Milica, koja je na taj način pokazala da je krenula bratovim stopama.

Dvije srebrne medalje u borbama osvojio je Dejan Tomić, nakon sjajnog nastupa u pojedinačnoj kategoriji isti uspjeh je ostvario i ekipno, a u tome su mu pomogli Nikola Malijević i Novica Trivunović. Bronzanim medaljama okitili su se Tepić Nebojša, Smiljić Kristina, Trivunović Neda. Čast kataša odbranila je Milana Verić koja je zauzela treće mjesto. Pored navedenih takmičara zapažen nastup imali su i najmlađi Iponovci (Dugonjić Anastasija, Filipović Nikola, Krstić Damjan) koji su nakon pobjeda u prvom kolu doživjeli poraze i ovaj put du se morali zadovoljiti učesničkim medaljama koje obezbijedio oranizator za najmlađe učesnike na turniru.