Kotorvarošani iznenadili favorite

Juče je u prostorijama restorana "Akvana" u Banjaluci počela Prva šahovska liga Republike Srpske u kojoj naš klub nastupa po prvi put u svojoj istoriji. Za Kotor-Varoš nastupaju Milekić Daniel, Molčanov Sergej, Stanković Dragan, Kragić Zlatko, Jotanović Dragoslav, Tešić Slobodan, Stanković Darko, Kostreš Simo, Obradović Draže i Tepić Čedo. 

Na startu takmičenja naši šahisti su iznenadili glavnog kandidata za ulazak u Premijer ligu BiH, ekipu ŠK "Mat" iz Teslića, pobjedivši ih ukupnim rezultatom 4-2. Meč je počeo sa 2 remija, prvo je Milekić remizirao sa četvorostrukim šampionom bivše Jugoslavije velemajstorom Milanom Vukićem, a zatim i Jotanović sa Nebojšom Đurićem. Vođstvo Teslićanima je donio FM Babić Draško pobjedom nad kapitenom naše ekipe Molčanovom. Izjednačenje je donio Slobodan Tešić maestralnom pobjedom protiv višestrukog kadetskog prvaka BIH Marka Lipovčića. Odlučujuće poene i potpuni preokret su ostvarili braća Stanković. Prvo je mlađi Dragan savladao FM Simić Željka i tako doveo naš tim u vođstvo od 3-2. A odlučujući meč su odigrali Darko i Igor Drinčić, gdje je naš šahista pobjedio poslije više od četiri sata borbe i tako donio ukupan rezultat od 4-2 za prvu pobjedu Kotor-Varoša u premijernom nastupu u Prvoj ligi Republike Srpske. 


(ŠK Kotor Varoš)