Nova pobjeda rukometaša, najbolji pojedinci Miloš Sakan i Dražen Žarić

Rukometaši Kotor Varoša savladali su danas u 15. kolu Prve lige RS ekipu Jedinstva rezultatom 31:24.

Naš tim je bolje započeo utakmicu i u 13. minutu serijom od pet golova stiže do prve osjetnije prednosti (6:2). Gosti su, međutim, veoma brzo uzvratili i već poslije nekoliko minuta dolaze do izjednačenja. Do kraja prvog poluvremena igrano je gol za gol, a naš tim odlazi na odmor sa jednim pogotkom prednosti.

Drugo poluvrijeme počelo je u sličnom ritmu kao i završetak prvog. U tom ritmu igrano je prvih deset minuta, a onda slijedi odlična serija od šest golova kojom Kotorvarošani nagoveštavaju pobjedu. U tom periodu igre gostujući tim čak sedam minuta nije mogao da pronađe put do gola Kotor Varoša. Domaći sastav nastavio je da povećava vrednost do maksimalnih deset golova, a Jedinstvo je tek u finišu uspjelo da ublaži poraz.

Najbolji pojedinci u redovima Kotor Varoša bili su Miloš Sakan i Dražen Žarić sa po sedam golova.

Kotor Varoš je ovim trijumfom stigao do treće pobjede u nizu nakon što je u prošlom kolu savladao Čelinac na gostujućem terenu rezultatom 33:32, a u rundi ranije banjalučki Borac 28:27.

KOTOR VAROŠ: Dubočanin, Stojanović 2, Sakan 7, Kalamanda B. Marković 3, Joldžić, Gatić 1, Tešić 4, Maksimović, D. Žarić 7, R. Radić 1, Jovanović S. Žarić, B. Radić 1, Tepić 1.