Đukićev "slobodnjak" za remi protiv favorizovanog Borca

KOTOR VAROŠ, 10. MARTA – Početak proljetnog dijela prvenstva u Regionalnoj ligi RS – grupa Zapad, za fudbalere kotorvaroške Mladosti počeo je osvajanjem boda na domaćem terenu protiv favorizovanog gosta iz Kozarske Dubice ekipe Borca, koji se sa 43 osvojena boda nalazi na čelu tabele, na kraju je bilo 1:1.

Mladost je povela u 10. minutu utakmice , kada je Mladen Đukić, fenomenalno izveo “slobodnjak” sa nekih 20 metara, prebacio je živi, lopta je nezgodno odskočila i prevarila nemoćnog golmana gostiju Šarca, za vođstvo Mladostaša od 1:0.

Na sličan način i gosti su došli do izjednačujućeg pogotka, kada je slobodan udarac u 36. minutu izveo Stefan Tomaš, neravan teren ovog puta prevario je golmana Durakovića, i lopta je završila u donjem lijevom uglu gola Mladosti, za konačnih 1:1.

Mladost se poslije 16 odigranih kola nalazi na desetom mjestu prvenstvene tabele sa 19 osvojenih bodova. Naredne nedjelje (17. marta) Mladost će u okviru 17. kola gostovati ekipi FSA iz Prijedora.